کاشت مو به روش SUT

مرکز تخصصی کاشت موی حکیمان یکی از بنیان گذاران کاشت مو SUT در تبریز است، این تکنیک جدیدترین و مدرنترین روش کاشت مو سر و پیوند مو در جهان می باشد و در این تکنیک جدید کاشت مو دیگر همانند روش های رایج و سنتی نیازی به برش و جراحی و بجا ماندن اسکار و یا درد و تحمل زمان طولانی دوره نقاهت و... وجود ندارد.

علت برتری کاشت مو به روش SUT نسبت به سایر روش ها، برداشت سریع و دقیق گرَفتها است که زیر نظر مجرب ترین پزشکان آموزش دیده و باتجربه کاشت مو انجام می شود و پس از آن نگهداری گرَفتهای برداشته شده و سلامت آنها تا مرحله کاشت و انجام اسلیفت های بسیار ظریف کاشت گرَفت ها که به فاصله زیر یک میلی متر انجام می شوند.

علاوه بر این رکورد برداشت و پیوند مو تا 13000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر بیشتر از روشهای معمول است را ممکن میسازد. در این شیوه بروز می توان شاهد تراکم بسیار بالا و خط رویش کاملا طبیعی باشید، تا جایی که هیچ فردی نمی تواند از پیوند موهای شما با خبر شود.

در این روش دیگر مانند روش های کاشت موی FIT و  کاشت موی FUT نیازی به جلسات متعدد پشت سر هم، طولانی شدن مدت زمان برداشت و کاشت مو و همچنین شاهد خستگی بیمار نخواهیم بود.

از سایر مزایای کاشت مو به روشSUT می توان به انجام طراحی خط رویش یاHair lineبه وسیله تیم مجرب کاشت مو هماهنگ با مدل دلخواهی که شخص مد نظر دارد اشاره کرد. علاوه بر این مشاهده موهای کاشته شده پس از کاشت موی طبیعی که به اندازه نیم الی یک سانتی متر است، در همان روز اول کاشت با تراکم بسیار بالا در یک جلسه را می توان از دیگر مزایای این روش نام برد.


در تکنیک کاشت موبه روشSUTهیچ مویی هدر نخواهد رفت و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر خواهد رسید. در طی این فرآیند به مقدار تراکم بانک موی فرد بیشترین برداشت گرفت ها را شاهد می باشیم و با فریز کردن فولیکول های مو، همه گرفت های برداشت شده سالم خواهد ماند. البته این کار توسط تیم مجرب کاشت مو با دقت بالا و بسیار ظریف در محل مورد نظر پیوند داده خواهد شد. پس از انجام عمل کاشت مو به وسیله کلینیک حکیمان ، تحریک و تقویت فوق العاده سریع مو و رشد و زخیم شدندوباره موهای قبلی فرد راشاهد خواهیم بود.


تکنیک کاشت موبا روشSUTبهترین و اثر گذارترین شیوه برای پیوند موی طبیعی در حال حاضر است و اندازه تراکم لازم و مورد نیاز توضیح داده شده توسط این مرکز با نرم افزارها و برنامه های مخصوص به بیمار نشان داده می شود.شما می توانید در قسمت گالری تصاویر عکس هایی از قبل و بعد کاشت موی مراجعه کنندگان این مرکز را ببینید و تفاوت این شیوه نوین را با سایر مدل های رایج کاشت مقایسه کنید و پس از بررسی، این تحول را در کاشت موی زنده و قابل رشد به صورت کامل تجربه کنید.


بطور خلاصه می توان گفت که مزایای کاشت مو به روش SUT عبارتند از:

- بهترین و جدیدترین روش درمان ریزش موی سر و طاسی است.

- علاوه بر ریزش موی سر جهت درمان ریزش ابرو هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

- استفاده از دستگاههای مجهز و پیشرفته بجای استفاده از دست.

- دقت بالا و نتایج ماندگار و کاملا طبیعی عمل.

- عدم نیاز به بخیه، بی هوشی، نداشتن درد و خونریزی.

- انجام عمل در یک جلسه.

- عدم نیاز به بستری شدن پس از عمل و استراحت کوتاه مدت (در حد چند ساعت) پس از عمل.

- استفاده بهینه از تمام گرفت های استخراج شده جهت کاشت.


معمولا در یک جلسه کاشت مو چند تار مو می توان کاشت؟

هر اندازه میزان تراکم موهای پشت سر فرد بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو نیز به همان اندازه بیشتر خواهد شد. امکان دارد مویی که از پشت سر برداشته می شود، به صورت تک دانه و یا چند دانه ای باشد.


برای مثال:اگر از شخصی هزار تار مو برداشت کنیم، به همان تعداد برداشت شده می توان مو در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده، کاشت. اما اگر موهای فرد به صورت چهارتایی باشد به۴هزار تار مو ارتقا خواهد یافت که این حالت به نوع مو هر فرد بستگی دارد و در هر شخص متفاوت خواهد بود. به طور کلی با روش های رایج امروزی(FIT)و(FUT)در۳روز پیاپی بیشتر از۶تا۷هزار تارمو برای متقاضی نمی توان کاشت.


یکی دیگر از مشکلات این روش های رایج سنتی بودن آن می باشد. علاوه بر این در این روش ها زیاد شدن جلسات کاشت بیمار را خسته می کند و در نهایت تراکم پایین موهای کاشته شده را شاهد خواهیم بود. ولی با تکنیک کاشت موSUTفرد کاندید شده برای این روش پیوند مو می تواند تجربه ای بدون هیچگونه درد و یا خستگی تجربه کرده و تراکمی بسیار بالا را با ظاهری کاملا طبیعی شاهد خواهیم بود.


آیا تکنیک کاشت موی SUT همان تکنیک SAFER است؟

خیر، بسیاری از افراد این اشتباه را که تکنیک(SUT)مانند روشSaferاست خواهد کرد که به هیچ عنوان تکنیک(SUT)را نمی توان با دیگر تکنیک ها از جملهSAFERکه با دستگاه های غیر استاندارد به انجام کاشت مو می پردازند یکی و برابر دانست. مشکلات بسیاری در تکنیکSaferوجود دارد که از جمله این مشکلات می توان به استریل نبودن دستگاه، کاشت عروسکی مو و در نهایت تراکم کم آن برای فرد متقاضی کاشت مو، اشاره کرد.


در روش(SUT)همه وسایل و ابزار استاندارد می باشد و به صورت یکبار مصرف است و دارای هیچ گونه عوارضی نمی باشد. این روش به صورت فوق استریل انجام می شود.


چه نوع دستگاه کاشت مویی برای افراد مناسب است؟

هم اکنون۹۹درصد از مراکز کاشت مو به خاطر نداشتن تجربه کافی و نداشتن تخصص و مدارک لازم در این زمینه و علاوه بر این عدم استفاده از دستگاه های پیشرفته و بروز دنیا نمی توانند شیوه های جدید رادر ایران بصورت سخت افزاری ارائه دهند. از این رو به این نکات مهم در زمینه دستگاه کاشت مو، لطفا توجه داشته باشید:

• یکی از دستگاه های کاشت موSafer می باشد که آسیب زیادی در برداشت و در کاشت مو به گرفتها می زند و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

• دستگاه هولدرهای دستی بردارنده فولیکول مو (Fit)که در اکثر مراکز کاشت مو استفاده می شود و باعث به جا ماندن حفره های کاشته شده که به اصطلاح پوست پرتقالی گفته می شود و در نهایت تراکم کم موهای کاشته شده را به دنبال خواهد داشت.

• اما روش کاشت موSUTروشی کاملا جدید و نوین است که از ابزار بسیار پیشرفته و بروز دنیا در تمامی مراحل انجام پیوند موی طبیعی بهره می گیرد.


متاسفانه امروزه شاهد تبلیغات بسیار زیادی درمورد کاشت مو هستیم که تعداد زیادی از این مراکز کاشت مو تجربه کافی در این امر را ندارند و فاقد افراد متخصص، دستگاهای لازم و مجهز، استریل و مجوزهای قانونی هستند. با توجه به این نکات می بایست دقت بسیار زیادی در این مورد شود زیرا برداشت غیر حرفه ای از بانک مو، خسارات زیادی را برای شما متحمل می کند وجبران آن بسیار مشکل است.


بعد از کاشت مو افراد چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

پس از انجام کاشت مو SUT در دو تا سه هفته اول از ورزشهای سنگین پرهیز کنید و شستشوی ناحیه کاشته شده تا دوهفته اول می بایست بسیار آرام صورت گیرد. پس از این دوره دیگر نیازی به مراقبت خاص نخواهید داشت و مو ها به صورت کامل رشد پیدا می کند، به طوری که حتی پس از رشد کامل همانند گذشته موهای فرد قابل اصلاح می باشند.


در پایان برای متقاضیان پیوند موی طبیعی چه پیشنهادی دارید؟

متقاضایان پیوند مو می بایست تحت نظر متخصصان مجرب و در مراکز دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان این عمل را انجام دهند، تا هر گونه عوارض پس از عمل را به صفر برسانند. همچنین باید به مراکز کاشت مویی رجوع کنند که سابقه پیوند موفقیت آمیز زیادی داشته باشد.


توجه:کلینیک تخصصی موی حکیمان افتخار دارد با تکنیک های جدید و به روز دنیا در زمینه کاشت مو، تمامی نیاز های متقاضیان را عملی خواهد کرد و رضایت مراجعین قبلی و معرفی این مرکز به اطرافیان و دوستان متقاضیان گواه بر دلالت این امر است.


کاشت مژه